Patron roku 2022

Do pobrania

Polecane strony

 


 

PATRONAT

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ


ARCHIWUM PORTALU

 

MAPA KRAJU KASZUBÓWAktualności


Jignac Kòstëch - radny kòscérsczégò krézu rzekł cos co naju baro zabòlało. Nié blós naju. Hewò kòmùnikat do niegò.

List Zarządu Kaszëbsczi Jednotë do Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha. 

„Czôrno-złotô FANA” - wyniki 

Zajmë z anielsczégò, teater, radiowé warkòwnie – to wszëtkò z jinwiidualnym pòdchôdanim do ùczniaków bédëje Naja Szkòła – pierszô kaszëbskô edukacjowô placówka w historie :-) Nabiér ju rëgnął, szkòła przëjimô dzecë do klasów 1-4. Zapisywac swòje dzecë abò pëtac ò edukacjowi bédënk mòże pòd adresą sekretariat@najaszkola.eu, abò pòd nómrã 607 155 820. 

Kaszëbskô Riviera!? Dze to je? Në kò w Gdinie! 

Prawie taką jã zapamiãtómë – nick tak nie bawiło jak pòstacje gróné przez niã w kabarece Labud. Dzysô më dostelë wiadło, że pò czãżczi chòroscë òdeszła Bògùsława Labùda. Pierszi rôz to nié ze smiéchù na najëch òczach pòjawiłë sã łzë... 

W ramach międzynarodowej aktywności Kaszëbsczi Jednotë wśród europejskich grup mniejszościowych, której celem jest promocja Kaszubów poza granicami Pomorza, a także w związku ogłoszonym "Rokiem Kaszubów wśród narodów słowiańskich", nasze stowarzyszenie zrealizowało wspólny projekt z Instytutem Serbołużyckim Uniwersytetu w Lipsku. 

W ramach międzynarodowej aktywności Kaszëbsczi Jednotë wśród europejskich grup mniejszościowych, której celem jest promocja Kaszubów poza granicami Pomorza, a także w związku ogłoszonym "Rokiem Kaszubów wśród narodów słowiańskich", miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie realizuje wspólny projekt z Instytutem Serbołużyckim Uniwersytetu w Lipsku.  

Engaged Humanities to międzynarodowy projekt, który łączy naukowców z trzech europejskich uniwersytetów jak i przedstawicieli mniejszości narodowych oraz etnicznych z całego świata. Już po raz trzeci mam przyjemność uczestniczyć w warsztatach i wykładach, które dają możliwość zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy z wielu dziedzin. Jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu zespołu prowadzącego ten projekt oraz wiedzy kadry naukowej z całego świata.  
Delegaci European Free Alliance na zakończenie Zjazdu w Katowicach przyjęli tekst podsumowujący trzydniowe obrady, w których wzięło udział blisko 200 delegatów reprezentujących 41 ugrupowań europejskich mniejszości narodowych i regionów dążących do autonomii. Kaszëbskô Jednota jest dumna z faktu, że członkowie EFA wsparli także nasz postulat uznania Kaszubów w polskim prawodawstwie za mniejszość etniczną.  

Strona 1 z 36  > >>